Sužinok / Įrašas

Keliate savo vaiko nuotraukas į „Facebook“? Pravers keli patarimai

Paglvokite ir pasistenkite prisiminti, kiek savo atžalos nuotraukų įkėlėte į socialinius tinklus iki šiam suėjo penkeri metai? Socialinių tinklų eroje vidutinis skaičius siekia apie 973. Per daug nesigilindami į informacijos dalijimosi pasėkmes internete tėvai dažnai persistengia. Kartą socialiniame tinkle paskelbtos informacijos sustabdyti nebeįmanoma.

Mes, ESET komanda, taip pat esame tėvai, tad puikiai suprantame šį norą dalintis savo atžalų nuotraukomis su visu pasauliu. Visgi,  prieš darant tai paklauskite savęs: ar kiekvienas socialiniame tinkle asmuo turi tai žinoti? Viešas informacijos dalijimasis socialiniuose tinkluose be tinkamų privatumo nustatymų gali pastūmėti Jūsų vaikus ar netgi visą šeimą į riziką, kurios prieš tai nenumatėte.

Visų pirma, turėkite omenyje, kad tai, kas patalpinama internete, šioje erdvėje pasilieka amžiams. Jūs negalite pilnai kontroliuoti, kad Jūsų skelbta informacija nebus viešinama vėliau – ypač tada, kai Jūsų įrašu pasidalina kiti socialinių tinklų draugai. Tik pagalvokite apie kokį kiekį draugų mes kalbame? 100, 200 ar 500? Atsižvelgiant į tai, kad visiškai užtikrinti privatumo yra neįmanoma, Jūsų įrašus galės matyti ne tik visi draugai, bet ir  asmenys, kurių nepažįstate.

Nesupraskite klaidingai, mes nesakome, kad turėtumėte visiškai atsisakyti dalijimosi savo smagiausiomis akimirkomis. Tiesiog kiekvieną sykį, prieš pasidalindami savo atžalos nuotrauka, nepamirškite patikrinti privatumo nustatymų.

Ko reikėtų imtis? Skirstykite draugų kontaktus į atskiras kategorijų grupes. Pavyzdžiui, grupė šeima , kurioje būtų tik jūsų šeimos nariai, artimiausi draugai ir giminaičiai. Nustatykite šiai kontaktų grupei specifines privatumo funkcijas ir, jei įmanoma, už grupės ribų išjunkite funkciją pasidalinti. Tokiu būdu Jūsų įrašai pasieks tik tuos, kurie ir turėtų tai matyti.

Kitas patarimas – pasistengti nesidalinti informacija, kuri gali trukdyti Jūsų vaikui ateityje. Tikėtina, kad Jums virtuali realybė tebėra pakankamai griežtai nuo išorinio pasaulio atskirta dalis, bet turėkite omenyje, kad Jūsų vaikas augs aplinkoje, kurią  tiesiogiai nuo interneto skirs tik labai miglota riba.

Būtinai supažindinkite savo vaiką su potencialiomis rizikomis ir parodykite pavyzdį, kaip derėtų tvarkytis su jautria informacija internete. Pradėkite nuo savo puikiai sutvarkyto socialinių tinklų profilio.

Ir dar vienas dalykas, būkite atsargūs ne tik viešai skelbdami vaikų nuotraukas ar vaizdo įrašus, lygiai taip pat stebėkite, kad kiti įrašai neišduotų papildomos asmeninės informacijos. Juk Jūs nenorite į nepatikimas rankas nutekinti informacijos apie vaikų mokyklą, jų popamokinę veiklą ar namų adresą.

Tam, kad užtikrintumėte saugų vaiko naudojimąsi internetu, stebėkite, kiek laiko Jūsų vaikas praleidžia žaisdamas su savo įrenginiais. ESET Parental Control for Android leidžia Jums riboti vaikų naršymo internete ir žaidimų laiką, padeda sužinoti kuo jie domisi leisdami laiką interneto erdvėje, ir blokuoti svetaines, kurių turinys yra netinkamas. Svarbiausia, kad vaikui yra suteikiama pakankamai laisvės – leidžiama paprašyti tėvų prailginti naršymo ar žaidimų laiką ar panaikinti norimų svetainių blokavimą.

Daugiau naudingos informacijos apie tai, kaip apsaugoti savo vaikus, kol jie žaidžia video žaidimus ar naudojasi socialiniais tinklais, rasite mūsų praktiškų patarimų skiltyje Sužinok.


Pasidalink su kitais

Apsaugokite savo vaikus internete
jiems suprantamu būdu.

Gaukite naujausią informaciją ir patarimus apie saugų naudojimąsi internetu.

Kiti įrašai