Sužinok / Įrašas

Žaidimai, turintys milijonus vartotojų: žaidžiame slėpynes su kibernetiniais sukčiais?

Ar pastarosiomis dienomis kalbėjote su savo vaikais? Veikiausiai viskas apie ką jie pasakoja yra kažkoks žaidimas, minint įvairius sukčiavimus, lygius ar blokus, kurių jūs nei suprantate, nei žinote.

Pavyzdžiui, Minecraft. Tai labai populiarus šių dienų žaidimas, leidžiantis statyti pilis, sprogdinti, tyrinėti naujas  vietas ar kasti nuosavus katakombus, ir visa tai daryti neturint jokio tikslo ar konkrečios pabaigos. Visgi, tai netrukdo žaidimui pagal pardavimus tapti trečiu pasaulyje (per visas platfomas parduota 70 mln. kopijų) ir puikuotis 100 mln. registruotų vartotojų sąrašu, kurio dižiąją dalį sudaro vaikai iki 15-os metų (20,59 proc.) arba paugliai ir jaunuoliai iki 21-erių (43,7 proc.).

Jei Jūs esate tėvai, turėtumėte nepamiršti vieno svarbaus dalyko. Kiekvienas žaidimas su tokiu milžinišku anoniminių žaidėjų kiekiu yra puiki terpė kibernetiniems nusikaltėliams ar seksualiniams priekabiautojams veikti ir likti nepastebėtiems. Elgdamiesi kaip Jūsų vaiko bendraamžiai, jie gali išgauti jautrią asmeninę informaciją, slaptažodžius ir kreditinės kortelės duomenis, ar netgi įkalbėti Jūsų vaikus elgtis taip, kaip paprastai jiems nėra būdinga.

Tokie sukčiai gali tapti didele bėda, ypač tada, jei Jūsų vaikas stengiasi apsimesti kaip įmanoma labiau nepriklausomu ir  nekreipia dėmesio į Jūsų perspėjimus ar patarimus. Visgi, tai neturėtų tapti kliūtimi, stengiantis padėti vaikui išvengti tokių spąstų. Bet kaip tai padaryti?

Visų pirma, įsitikinkite, kad žaisdami jie naudojasi apsaugotais įrenginiais, kuriuose įdiegtos pažangios ir nenutrūkstamai veikiančios  saugumo sistemos. Tai pirmoji apsaugos priemonė ir ši turėtų veikti ne tik stacionariame ar nešiojamame kompiuteryje, bet ir kituose įrenginiuose, pavyzdžiui, telefone.

Taip pat paaiškinkite jiems, kad žaisti nelegaliomis arba vogtomis žaidimų versijomis yra pavojinga. Nepaisant to, kad tai yra pigesnis ar netgi nemokamas būdas, dažniausiai, tokios versijos būna užkrėstos kenkėjiška programa. Stengiantis išvengti tokių bėdų, geriau padėkite jiems įsigyti originalius žaidimus, padengdami pusę sumos su sąlyga, kad jie šiuo žaidimu nesidalins su kitais ir ribos savo žaidimo laiką. Išleisti kelis papildomus eurus yra tikrai verta, jei tai užtikrins Jūsų vaikų saugumą nuo kibernetinių nusikaltėlių ar seksualinių priekabiautojų.

Jei Jūs nenorite pyktis su savo paaugliu, bet tuo pačiu siekiate, kad šis elgtųsi taip, kaip Jūs patarėte, ESET Parental Control for Android gali Jums padėti. Ši programėlė – ne tik puikus įrankis tėvams nustatyti tam tikrus limitus vaikams, bet ir labai taikus būdas tai padaryti, nes suteikia papildomą galimybę vaikams pasiprašyti leidimo žaisti ilgiau. Taip pat tai patogus būdas blokuoti svetaines, kurios galimai yra nesaugios ar turi vaikams netinkamą turinį.

Galiausiai, kalbėkitės su savo vaikais. Labai svarbu jiems paaiškinti, kad ne kiekvienas internete, ypač internetiniuose žaidimuose ar forumuose, sutiktas žmogus yra jo / jos draugas. Jei įmanoma, vaikai turėtų žaisti tik su tais žmonėmis, kuriuos realiai pažįsta, jei ne, išmokykite juos žiūrėti atsargiai į tuos, su kuriais bendradarbiauja ir kalbasi. Perspėkite, kad šie ypač vengtų tų, kurie kalba nešvankiai arba prašo nepadorių dalykų, tokių kaip atsiųsti nuogo kūno nuotraukas ar kita.


Pasidalink su kitais

Apsaugokite savo vaikus internete
jiems suprantamu būdu.

Gaukite naujausią informaciją ir patarimus apie saugų naudojimąsi internetu.

Kiti įrašai