Sužinok / Įrašas

Sweetie suranda per 1000 nusikaltėlių

Pasak JT ir FTB vertinimų, šiuo metu yra apie 750 tūkst. vyrų, kurie internete ieško vaikų pornografijos. Jei šie skaičiai Jums, kaip tėvams, kelią šiurpą, turėtumėte susipažinti su Sweetie.

Ji yra 10 metų mergaitė, kilusi iš Filipinų, kuri leidžia laiką kalbėdama su vyrais, be to – ji netikra. Tai kompiuterinė vaiko simuliacija, sukurta olandų ne pelno siekiančios organizacijos Terre des Hommes mokslininkų grupės. Per du mėnesius Sweetie sugebėjo patraukti 20 tūkst. internetinių nusikaltėlių dėmesį ir net 1000-į iš jų identifikuoti.

Be abejo, šią informaciją ji tuoj pat perdavė Interpolui.

Deja, tokio tipo priekabiavimas prie vaikų internete nesibaigia tik virtualiu kontaktu. Daugeliu atveju šie iškrypėliai yra itin aktyvūs ir tikisi, kad vaikai sutiks  priešais kamerą atlikti nepadorius veiksmus, jei už tai bus pasiūlytą pinigų. Kai kurie jų tuo neapsiriboja ir siekia susitikti gyvai.

Terre des Homes mokslininkai turėjo galimybę susekti ir ištirti tokių nusikaltėlių profilius, kurie atskleidė tendenciją, kad pasiturintys seksualiniai iškrypėliai dažniausiai ieško vaikų iš neturtingų šalių, bet tai nereiškia, kad vaikai iš ekonomiškai stiprių valstybių nėra pavojuje.

Gera žinia ta, kad sėkmė kovojant prieš nusikaltėlius paskatino mokslininkus pradėti dirbti su Sweetie jaunesniaja seserimi, proziškai vadinama Sweetie 2. Jos tikslas? 45 tūkst. pokalbių svetainės visame pasaulyje, kuriose nusikaltėliai dairosi naujų aukų. Jos misija – sulaikyti šiuos piktavalius veiksmus, identifikuoti nusikaltėlius ir bendradarbiauti su valdžios įstaigomis, siūlant įvairaus pobūdžio baudas.

Visgi, svarbiausia išlieka būtinybė mokyti savo vaikus tinkamo elgesio internete, nes tai gali apsaugoti juos nuo neigiamo poveikio. Trumpai tariant, jei vaikai žino apie potencialias rizikas, tikimybė, kad jie liks saugūs ir apsaugoti tiek internete, tiek už jo ribų, yra didesnė.

Bet tėvai taip pat turėtų išlikti budrūs ir neleisti savo vaikams naršyti svetainėse prieš tai jų nepatikrinę. Šiam darbui gelbėja technologijos, skirtos užtikrinti saugų vaikų naršymą internete ir prevenciją nuo galimų pavojų.

Tai įtraukia ir kelis praktiškus įrankius, kurie galėtų kiek palengvinti tėvystę šiame skaitmeniniame amžiuje. Vienas jų yra vaikų internetinės veiklos sekimas ir priežiūra, kurią siūlo programėlė  ESET Parental Control for Android. Su jos pagalba suaugusieji gali potencialiai žalingas svetaines įtraukti į juodąjį sąrašą ir leisti savo vaikams naršyti tik jų amžiui tinkamuose puslapiuose. Tėvai taip pat gali riboti vaikų žaidimo ar naršymo laiką.

Priešingai tam, ką Jūs galvojate, tokio tipo auklėjimas nebūtinai turi būti susijęs vien su neigiamomis emocijomis. Jei vaikai atliko visas užduotis ir padarė namų darbus, jie gali Jūsų paprašyti leidimo pratęsti žaidimo laiką ar leisti naršyti prieš tai užblokuotoje svetanėje. Bet svarbiausia, jog tai padeda tėvams pradėti pokalbį su savo vaikais apie tai, ką jie veikia internete, o tai ir yra efektyvus būdas užtikrinti vaikų prevenciją nuo nusikaltėlių internete.


Pasidalink su kitais

Apsaugokite savo vaikus internete
jiems suprantamu būdu.

Gaukite naujausią informaciją ir patarimus apie saugų naudojimąsi internetu.

Kiti įrašai